Kördüğüm

BRC Sanat Prodüksiyon Tiyatrosu

60 Dakika / Tek Perde
SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.

OYUN ÖZETİ

“Hepimiz oyunun içindeyiz “

Oyun kendi yaşamlarını sorgulayan, var olmak çabası içerisinde, sıkıştıkları bu hayattan kurtulmak isteyen ve bunun için çözüm arayan üç kız kardeşi anlatmaktadır. Kendi aralarında kurdukları oyunlarla gerçekleştirmek istedikleri ideallerin hayali temsilini yaratmaktadırlar. Sıkıştıkları bu yerden tek kaçışları özgürlüğü, gücü ve aile olmayı hissedebildikleri bu oyunlardır. Ailenin birey üzerindeki etkisini, toplumsal baskıyı, özgür iradenin ihlalini, karşı çıkabilme cesaretini, teslim olmamıza sebep olan korkuları sorgularken, oyunun içine gizlenmiş çarpıcı gerçeklerle karşılaşıyoruz.

Onlar hapsoldukları bu yerden kurtulma çabasındayken biz kardeşlerin renkli hayal dünyasına şahitlik ediyor ve yer yer gerçekliğin sert zeminine çarpıyoruz. Her bireyin kendiyle yüzleşirken karşısına çıkan soruları ve sorunların bu kez onların renkli dünyasının içinde sorguluyoruz.
Her birimizin başından beri oyunun içindeyiz. Peki bu düğümü çözebilecek miyiz?

Oyun boyunca tüm bu soruların cevabını ararken, birçok türü bir arada bulunduran füzyon bir üslupla ve görsel bir şölenle karşı karşıya kalacaksınız.

GALERİ