Gabo İllias

Asmalı Sahne

55 Dakika / Tek Perde
SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.

OYUN ÖZETİ

".....Placida Linero Yozgat’tan çıkmayan anam, José Arcadio Buendía tarlada gocuğu ile kalp krizinden ölen babam, Ursula İguaran horantanın ortasında bağıran ninem, Pablo Vicario’da abim... Bağrı açık gömleğiyle dalyan gibi süzülen abim."

Yozgat… Metro İstasyonu.... Hayaller.... Kaybedişler....Ve Gabriel Garcia Marquez….

29 yaşındaki bir Metro Güvenlik Görevlisi olan İlyas, yaşadıklarına rağmen hayallerine tutunan bir genç adam. Yerin beş kat altında görünür olmaya çalışırken babası saydığı Marquez yani Gabo; İlyas’ın yolculuğu boyunca onu izleyecek, yol gösterecek ancak yerin altından yeryüzüne çıktığında İlyas bu dünyada hep yalnız olduğunu anlayacaktır.
İnsan ister Yozgat’ın bir köyünde ister İstanbul’da bir öğrenci yurdunda isterse Kolombiya’da bi kasabada olursa olsun karanlığın pençesindedir. Yozgat'tan Kolombiya'ya uzanan bir kompartımandan aidiyetsizlik, kaybolmuştuk ve ironiler üzerine eleştirel bir oyun Gabo İllias sıradan bir adamın aklından geçen sıra dışı şeylerin yolculuğuna çıkartıyor.

Monologlar Müzesi, Asmalı Sahne ortaklığıyla ilk kez Monologlar Festivali'nde kısa hali ile sahnelenen GABO İLLİAS'ı tek kişilik performansla seyirci ile buluşturmanın mutluluğunu yaşarken, yeni metinleri de tiyatromuza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

GALERİ